הסבר על דומיין ואחסון

דומיין ואחסון, שני דברים שצריך בשביל שיהיה אתר באוויר. הדומיין הוא הכתובת של האתר באינטרנט והאחסון הוא המקום שמאוחסנים הקבצים של האתר. ברגע שיש דומיין ואחסון צריך לקשר בין הדומיין לבין האחסון אחרת כתובת הדומיין לא תוביל לאחסון כלומר האתר לא יעלה בדפדפן.

דומיינים הם הכתובת אשר מקלידים בשורת הכתובת של הדפדפן בכדי להגיע לאתר מסוים למשל בכדי להגיע לאתר החיפוש של גוגל אנחנו כותבים בשורת הכתובת באתר את שם דומיין של גוגל google.com לוחצים על החץ בכדי להיכנס לאתר והדפדפן מעלה את האתר במקרה הזה עולה אתר החיפוש של גוגל. האינטרנט בנוי כך שכאשר מקשים את שם הדומיין עולה האתר כלומר דומיין מקשר אל האחסון והאתר באחסון עולה בדפדפן.

דומיין ואחסון איך עובדים איתם

את שניהם צריך לקנות, ישנם חברות שמוכרות את שניהם ויש חברות שמוכרות רק דומינים או רק איחסון. במקרה וקונים את הדומיין ואת האחסון בשני מקומות שונים יש לקשר בין האחסון לבין הדומיין. לאחסון יש כתובת שנקרא שם שרת, ידוע יותר בשם האנגלית שלו Name Server או בקיצור NS. חברת האחסון מספקת שני שמות די זהים לרוב הראשון מתחיל ב ns1 לדוגמה ns1.domainname.com והשני ns2 לדוגמה ns2.domainname.com . שני שמות אלו יש לרשום בדומיין שקניתם. הדומיין שנקרא באנגלית בקיצור dns, שזה domain name system, מייצג את הקישור אל האחסון שקניתם בכדי הוא יקושר לאחסון יש להעביר אליו, וזה נעשה בעזרת כלי הניהול של אותה חברה, באמצעות ns אשר קיבלתם בקניית השרת.

הדרך הפשוטה יותר היא לקנות את דומיין והאחסון באותו חברה ואז אין צורך לקשר בניהם מכיוון שלרוב החברה המספקת כברירת מחדל את הקישור בין הדומיין אל האחסון שקניתם דרכם.

המלצות על דומיין ואחסון

הפוסט הזה פונה עבור אנשים אשר אין להם רקע רחב בנושא דומיין ואחסון לפיכך המלצות לחדשים בתחום הם:

  1. לקנות אחסון בזול עד 100 מגה.
  2. דומיין עם שם קצר באנגלית.
  3. לאתרים קטנים אין הבדל בין החברות.
  4. מחיר ממוצע לדומיין הוא 70 שקלים לשנה.
  5. מחיר ממוצע לאחסון הוא 50 שקלים לחודש.
  6. מחיר לשניהם ביחד יכול לרדת עד ל – 15 שקלים לחודש.