פורטל

פורטל בישראל מתחלק לשלושה פורטלים מרכזים: וואלה, נענע10 ותפוז. הגדרת המושג פורטל היא: אתר אינטרנט אשר מספק נקודת התחלה למקורות של אתרים אחרים. כמו כן קיימים הרבה פורטלים ארגונים שלרוב נקראים פורטל. פורטלים אלו הם למעשה ריכוז של מידע שמשויך לחברה או ארגון כל שהוא.

אתר שהוא פורטל

פורטל הוא למעשה אתר שמכיל את כל הפרטים בנושא מסוים שאותו מחפשים. אם יש לנו תחום עניין מסוים אנחנו אוהבים לחפש את הפורטל של אותו תחום מכיוון שהוא יכול לתת לנו מענה לרוב השאלות שלנו באותו תחום. אתר-פורטל מקצועי מרכז תחתיו מגוון רחב של מאמרים. כל מאמר יכול לתת לנו את התשובות או המידע שאנחנו מחפשים. ריכוז הכותבים בפורטל מצביע על איכות הפורטל שאנחנו צופים בו. אתר-פורטל אשר מנוהל בצורה לא טובה, הכתבים לא יתנו מזמנם לכתוב בו מאמרים או לחלופין לפורטל אין כסף לשלם לכותבים שיכתבו בו מאמרים עדכניים.
סוג המידע משתנה, יש פורטלים שמרכזים מאמרים בנושאים מסוימים יש פורטלים שמרכזים רשימות של עסקים. עבור כל סוג של מידע ישנם קטגוריות שבעזרתם ניתן לקטלג את התוכן הרב של פורטלים וגם אפשר לצופה באתר ניווט קל יותר. כמו כן ברוב האתרים ישנה האפשרות לערוך חיפוש באתר אשר נותן תוצאות עבור האתר עצמו.

פורטל לעסק

עסק שיש לו את היכולת לתחזק אתר ולכתוב מאמרים בנושאים אקטואליים לאותו נושא של העסק, יכול או נדרש עבורו בניית אתר מסוג פורטלי. הפורטל יכול לאפשר כתיבת מאמרים, הצגת תמונות בגלריות, כתיבת תגובות על ידי משתמשים בכדי ליצור דיאלוג.
ככל שהמאמרים יהיו יותר מעניים כך שיתוך המאמר יהיה יותר נפוץ. על ידי שיתוף המאמר ברשתות חברתיות המאמר יכול להופיע בתוצאות החיפוש של גוגל. ריבוי מאמרים מגביר את תפוצת הפורטל באינטרנט. תפוצה רחבה מביאה לעסק לקוחות חדשים.

עסק כפורטל

אם אתם חלוצים בתחום האינטרנט ויש לכם מיזם חדש בתחום מסוים כדי לכם לפתח אתר מסוג פורטל. אתר-פורטל מוצלח הוא אחד שיש לו הרבה כניסות ביום ויכול פרסם אצל בשטח המסך של האתר פרסומות. פרסומות אלו מכניסים כסף לבעל האתר. כך שלמעשה אתר-פורטל מוצלח ועדכני יוכל למשוך אליו יותר צופים וכמות גדולה של צופים יכולה להכניס כסף דרך הפרסומות.
ישנם פורטלים עם האפשרות לפתוח פרופיל אישי עבור כל לקוח ולפרסם את הפרופיל האישי באתר. עבור פרסום זה בעלי האתר גובים כסף. ככל שהאתר יותר מוצלח כך הוא ממיר ללקוחות חדשים עבור בעלי אתר או בעלי הפרופיל באתר מסוג פורטלי.