בלוג

בלוג הוא אתר אינטרנט אשר מפרסם כל כמה זמן מאמר בנושא אשר משתייך לרוב לנושא מרכזי אחת. יצירת בלוג היא דרך קלה ונוחה לעדכן את המבקרים באתר בנושאים חדשים שכדי לקרוא עליהם.

למשל אם יש אתר של גולשי גלים אשר רוצה להביא למבקרים שלט עדכונים על תחרויות ומוצרים חדשים כדי שהאתר יהיה מאופיין כבלוג ולא בצורה אחרת כיוון שדרך אפיון האתר מסבירה רבות על אופן השימוש בו ועל התוכן שבו.

לרוב אתרי בחוגים מנוהלים על ידי כותבי תוכן אם הם בעלי עסק או שערים שלהם שכותבים להם את התוכן. ניהול האתר נעשה באמצעות כלי ניהול שיש באתר ודרך הגישה אליו לכתיבת התוכן נוחה וקלה לשימוש כך שכל אחד יכול לכתוב מאמר.

יתרון נוסף ומשמעותי הוא הקידום האורגני במנועי חיפוש. כאשר מנוע חיפוש סורק אתרים הוא מקדם במנוע חיפוש שלו אתרים אתר יש להם מאמרים חדשים וגם מבקרים קבועים וחדשים לאתר. ככל שיהיו יותר מבקרים והמבקרים יהיו מבקרים שחוזרים לבקר באתר כך הבלוז יקודם במנועי חיפוש ותנועה כזאת של מבקרים באתר תוכל להמיר לכסף מפרסומות או ממכירת שירותים או מוצרים.

בלוג טוב נמדד באיכות התוכן שנקרא בו. איכות התוכן יכולה המדד במהירות עדכון של דברים חדשים וגם באיכות כתיבת המאמר. מאמרים איכותיים גורמים למבקרים לחזור לקרוא באתר מאמרים מכיוון שלרוב מאמר הנקרא מעשיר את ידע הקורא במידע מעניין או חיוני לצורכי הקורא ואם נחזור לדוגמת הלוג של גולשי הגלים כאשר יפורסם מאמר חדש על מנצח תחרות הגלישה בתוואי חומר קריא זה יכול להיות להרבה קוראים שרוצים לדעת מי ניצח בתחרות ואולי לדעת על האישיות של אותו מנצח עוד כמה פרטים. ככל שיהיה מידע מעניין וחדש כך הבחור יהיה יותר מעניין עבור מבקריו.