אתרים רספונסיבים

אתרי אינטרנט נצפים במגוון רוחב של צגי מחשב ומכשירים ניידים דבר אשר מצריך אתר אינטרנט שיהיה עם עיצוב גמיש בכדי לאפשר חווית משתמש נוחה וברור בכדי לקורא את האתר בכל מכשיר נייד או מחשב נייח.

ישנם דרכים רבות לאפיין אתר אינטרנט שיהיה מותאם גם למכשירים ניידים אך ליחסים להיות כמה קווים מנחים בכדי שיהיה נוח ויעיל לגלוש באתר אינטרנט דרך הנייד. אחד הדברים הבסיסים זה תפריט מתקפל. מסך גדול של מחשב נייח יכול להכיל תפריט רחב עם הרבה כפתורים, מסכי מכשירים ניידים אינם גדולים דיו בכדי להכיל הרבה כפתורים לדפים פנינים האתר לכן יש לעשות כפתור שפותח תפריט הכללית למטה ובו כל שורה היא כפתור לדף פנימי. צורה זו עדיפה ומקובלת בעולם האינטרנט ועדיף על הצגת התפריט העליון בכמה שורות לא מסודרות או לסדר לכל רוחב מסך סרגל משלו.

דבר נוסף חשוב הוא השארת הלוגו בחלק העליון של הדף משמאל לכפתור התפריט. כל שאר האלמנטים של האתר צריכים להיות מוקטנים ומסודרים אחד מתחת לשני. מרכבים אלו אשר קיימים בכל אתר מקלים על המעצב ועל התכנת בבניית אתר אינטרנט דבר אשר יכול להוריד את העלות הכוללת של אתר מותאם למכשירם ניידים.

"על איכות לא מתפשרים״

משפט נדוש אבל מאוד נכון. אחת המערכות המובילות קיום בבניית אתרים היא מערכת וורדפרס. וורדפרס היא מערכת איכותית מאוד נתמכת ומתעדכנת על ידי חברת וורדפרס ששווייה כיום מוערך ביותר ממיליארד דולר ומותקנת במעל חמישים מיליון אתרים למערכת כלי ניהול תוכן שמאפשר שינויי תוכן על ידי משתמש קצה  כגון הלקוח או כל מי שרוצה לערך תוכן באתר. כלי ניהול אתרים נהפך להכרח ביצירת אתר אינטרנט מכיוון שאתרים כיום הם דבר חי שצריך להזין בו תוכן עדכני כדי שיהיה מעודכן ואטרקטיבי לאנשים שנכנסים לאתר אומנם לא כל אתר מתעדכן בתדירות גבוהה אך אין בזה מין השלילה בכדי לבנות אתר ללא כלי ניהול מכיוון גם וכאשר יהיה צריך לשנות משהו  גם פעם בשנה רצוי שדרכי הגישה יהיו נוחים. כיום כלי ניהול התוכן משמשים בעיקר אנשי קידום אתרים שצריכים להכניס תוכן של מאמרים חדשים וזה יסרבל מאוד אם כל פעם שאיש קידום אתרים יהיה צריך להכניס תוכן הוא נאלץ ליצור קשר עם המתכנת לכן יש את כלי ניהול התוכן של מערכת וורדפרס שעושה את הגישה יותר נוחה.

"We are not alone"

כמו מערכת וורדפרס קימות עוד מגוון רחב של מערכות אשר מאפשרות למשתמשי קצה לנהל את התוכן של האתר עם דרכים מאוד פשוטות ומאוד יעילות. נשאלת השאלה אז למה וורדפרס ולא מערכת ניהול תוכן אחרת? התשובה היא שהרוב קובע והרוב המוחלט של האתרים בעלי ניהול תוכן משתמשים בוורדפרס בכדי לנהל את התוכן. אז למה הרוב מחליט שכדי להשתמש בוורדפרס?

מגוון וגמישות הם הדרך שבה וורדפרס מנהלת את המערכת כלמור יש מגוון רחב מאוד של תוכנות שמפותחות על ידי חברות עצמאיות שניתן להשתמש בהן בכדי ליצור אתר שמותאם לצורכי הלקוח. כמו כן גם הגמישות שלה ביצירת תבניות ייחודיות על ידי מתכנתים ללקוחות מאפשרת ביצוע קל זול ואיכות של אתרי אינטרנט.